Porota

Predstavujeme vám našu päťčlennú odbornú porotu, ktorá rozhodne o tom, kto získa ocenenie žena v IT, IT študentka roka a IT Spojenec roka.

Petra KOTULIAKOVÁ

Petra Kotuliaková je zakladateľka a a výkonná riaditeľka Aj Ty v IT. Pôsobí tiež ako podpredsedníčka pracovnej skupiny Charta DiversIT v rámci Európskeho združenia informatických spoločností CEPIS v Bruseli a ako členka Správnej rady Americkej obchodnej komory na Slovensku. V marci 2023 bola ako jediná Slovenka zaradená medzi TOP 100 žien v sociálnom podnikaní, je tiež držiteľkou európskej ceny Women in TECH Inclusion Award a ocenenia Female Role Model of the year v rámci CESA Awards.

Dita FORMÁNKOVÁ

Dita Formánková je zakladateľkou Czechitas a členkou českého digitálneho tímu na Úrade vlády, profesionálnej siete Red Button, ako aj členkou správnej rady Česko.digital, D&I Shapers a Nadácie Czechitas. V minulosti pôsobila ako globálna riaditeľka pre diverzitu, inklúziu a komunity v spoločnosti Avast Software. Je držiteľkou ocenení EU Citizenship Prize a SXSW Community Service Award a bola tiež zaradená medzi TOP 100 žien v sociálnom podnikaní a Forbes 30 pod 30.

Ivana BUDINSKÁ

Ivana Budinská pracuje ako výskumná pracovníčka na Ústave informatiky SAV. Vo svojej práci sa venuje výskumu swarmových metód a technológií a ich použitiu pre priemyselné aplikácie, optimalizáciu výrobných liniek, logistiku a koordináciu skupiny mobilných agentov. Venuje sa aj etickým a legislatívnym otázkam v súvislosti s využívaním umelej inteligencie. Je národnou delegátkou eIRG - strategického orgánu na podporu integrácie v oblasti európskych e-infraštruktúr a súvisiacich služieb v rámci členských štátov EÚ.

Martin DROBNÝ

Martin Drobný je generálny riaditeľ a zakladateľ spoločností Digital Visions. Pôsobí zároveň ako šéfredaktor magazínu NEXTECH a ako člen arbitrážnej komisie Rady pre reklamu. Predsedá komisii, ktorá každoročne udeľuje ocenenia IT firma, IT osobnosť, IT projekt a IT produkt a organizuje podujatie IT GALA, v rámci ktorého udelenie ocenení prebieha.

Peter RUSIŇÁK

Peter Rusiňák - pôsobí ako zástupca riaditeľa Americkej obchodnej komory (AmCham) na Slovensku a líder jej politicko-advokačného tímu. Koordinuje všetky vzdelávacie iniciatívy AmCham, vrátane programu Train the Trainer, v rámci ktorého odborníci z biznisu podporujú učiteľov stredných a vysokých škôl v rozvoji ich zručností. Ako absolvent doktorandského štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave sa tiež venuje prepájaniu akademického sveta s podnikmi na Slovensku a školeniam budúcich lídrov v oblasti soft skills, komunikácie a obchodnej etikety.