porota

Predstavujeme vám našu odbornú porotu, ktorá rozhodne o tom, kto získa ocenenie Žena v IT, IT Študentka roka, IT Spojenec roka – jednotlivec/jednotlivkyňa a IT Spojenec roka – organizácia.

Petra KOTULIAKOVÁ

Petra Kotuliaková je zakladateľka a výkonná riaditeľka Aj Ty v IT. Petra má doktorát z Ekonomickej univerzity v Bratislave, časť štúdií strávila na Inštitúte Politických štúdií v Paríži a Univerzite Pierre Mendés France v Grenobli. Petra zároveň pôsobí ako Chair pracovnej skupiny Charty DiversIT v rámci Európskeho združenia informatických spoločností CEPIS v Bruseli a je členkou Správnej rady Americkej obchodnej komory na Slovensku. V marci 2023 bola vybraná ako jediná Slovenka medzi TOP 100 žien v sociálnych podnikoch. V roku 2020 bola ocenená Britským veľvyslanectvom európskou cenou Women in TECH Inclusion Award a v roku 2018 získala titul Female Role Model of the year by CESA Awards. Je predsedníčkou poroty ocennia Žena v IT.

Vyjadrenie: „Bola som veľmi vďačná za toto zloženie poroty, pretože každý jej člen priniesol iné skúsenosti. Diskusia teda nebola jednostranná, ale reflektovala postrehy z viacerých sektorov. Najťažšie rozhodovanie bolo jednoznačne v kategórii Žena v IT. Prišli veľmi silné nominácie a je mi úprimne ľúto, že nemôžeme oceniť všetky kandidátky.“

Daria HVÍŽĎALOVÁ

Daria Hvížďalová sa špecializuje na aplikácie umelej inteligencie vo vzdelávaní. V súčasnosti je riaditeľkou oddelenia AI Skills and Learning na 42 London programming Institute. Vedie AI EduLab vo Vzdelávacom centre Sféra Pardubice a dohliada na MBA program v oblasti riadenia projektov AI na univerzite Newton. V roku 2025 pomáha pri vývoji kurzu o veľkých jazykových modeloch na MIT (USA).

Zuzana Jojićová je medzinárodne certifikovanou koučkou (MCC) a konzultantkou v oblasti leadershipu.
Spolupracuje s lídrami na každej úrovni riadenia a tiež s majiteľmi spoločností.
Predtým pôsobila ako HR riaditeľka v IT spoločnosti NESS Technologies. Je Vice Prezidentkou Medzinárodnej federácii koučingu (ICF) na Slovensku. S Aj Ty v IT spolupracuje od roku 2018, kde podporuje ženy na ich ceste si nájsť svoje miesto v IT sektore.

Vyjadrenie:S veľkým záujmom som si prečítala nominácie vo všetkých troch kategóriách ocenenia Žena v IT. Prekvapil ma široký záber aktivít, ktorým sa ženy v IT venujú. Predovšetkým som ocenila, že ženy aktívne vo svojej profesii venujú svoju energiu a čas aj rozvoju talentovaných dievčat a žien nad rámec svojich pracovných povinností, ktorých isto nie je málo. Určite práve zásluhou takýchto žien sme mali veľmi kvalitné nominácie aj v kategórii IT Študenta roka. Verím, že sa síce pomaly, ale isto blížime k dobe, keď žena v IT nebude ničím výnimočným.“

Dalibor SLÁVIK

Dalibor Slávik je headhunter a posledných 21 rokov sa venuje obsadzovaniu top manažérskych pozícií. Expertíza, ktorú získal, ovplyvňuje dianie vo firmách a zároveň edukuje jednotlivcov aj širšiu verejnosť. Okrem biznisu sa venuje aj spoločensky zodpovedným projektom pro bono, pretože verí, že takto môže prispieť k zdravej a vzdelanej občianskej spoločnosti. Je tiež podpredsedom správnej rady Junior Achievement Slovensko, organizácie, ktorá už viac ako 33 rokov vzdeláva na základných a stredných školách finančnú gramotnosť, podnikanie a podnikavosť, ako aj digitálne zručnosti.

Vyjadrenie:Bolo mi cťou prijať pozvanie do poroty prvého ročníka ocenenia Žena v IT a byť súčasťou tejto skvelej iniciatívy, pretože práca Aj Ty v IT je inšpiráciou nielen pre dámy a dievčatá, ale aj pre veľkú časť mužského osadenstva v spoločnosti. Ženy si tento priestor jednoducho zaslúžia a pozitívnych vzorov v každej oblasti nikdy nie je dosť. Úloha poroty je vždy tak trochu nevďačná a zároveň veľmi zaväzujúca – vybrať len malú časť z veľkej vzorky inšpiratívnych príbehov angažovaných dievčat a žien v IT nebolo jednoduché. Neobávam sa o budúcnosť IT na Slovensku, som pevne presvedčený o tom, že sú silnou motiváciou pre ďalšie kolegyne a kolegov.“

Martin VENHART

Martin Venhart je experimentálny jadrový fyzik so zameraním na štúdium fundamentálnych vlastností atómových jadier. Dlhodobo vedie medzinárodné kolaborácie v CERNe a v cyklotrónovom laboratóriu Univerzity v Jyväskylä vo Fínsku. V súčasnosti pôsobí ako podpredseda SAV a v júni 2025 sa stane predsedom SAV.